0902 299 073 servis@rapidpneu.sk

Ktorý výrobca brzdových systémov je ten najlepší?

od 8.12.2021Brzdy a brzdný systém

Blíži sa výmena brzdových platničiek či kotúčov na vašom aute? Možno ste si už na internete vyhľadávali, ktorú značku nových komponentov si necháte na svoje auto osadiť. Výber je skutočne široký, no ktorý produkt bude najlepší pre vás? Oplatí sa investovať do drahších značkových kotúčov či platničiek, alebo postačia lacné? V nasledujúcich riadkoch vám poradíme, ktorí výrobcovia brzdových systémov sú podľa našich skúseností najlepší a stoja za zváženie. 

Ktorý výrobca brzdových systémov je ten najlepší?

Na brzdách nešetrite! 

Keď začnete na internete vyhľadávať dostupné brzdové platničky a kotúče pre vaše auto, ako prvé sa vám obvykle zobrazia produkty za pár desiatok eur. Poviete si, super, výmena brzdových kotúčov vôbec nie je drahá! Avšak, nenechajte sa oklamať. Neznačkové produkty síce na prvý pohľad vyzerajú lákavo, no ich nízku cenu neskôr pravdepodobne oľutujete. 

Lacné neznačkové komponenty nielenže nemusia zaručiť dokonalý brzdný účinok, ich najväčším nedostatkom je obvykle životnosť. Kým kvalitné platničky môžu vydržať 120 000 kilometrov, lacné alternatívy pri rovnakom používaní prežijú ledva polovicu. Neznačkové kotúče zas majú tendenciu rýchlejšie sa zvlniť a zhrdzavieť. Koniec-koncov tak nič neušetríte, práve naopak. Budete častejšie navštevovať servis a znášať všetky neduhy, ktoré neznačkové komponenty so sebou prinášajú. 

servis brzdového obloženia, ktorý výrobca brzdových systémov je ten najlepší
Ktorý výrobca brzdových systémov je ten najlepší?

Najlepší výrobcovia brzdových systémov

Pokiaľ chcete, aby vaše auto bolo bezpečné, dokázalo zabrzdiť čo najefektívnejšie a jeho brzdy vydržali čo najdlhšie, oplatí sa zainvestovať do kvalitných komponentov od renomovaných výrobcov. Aj keď ste od výroby mali na aute akési neznačkové brzdy, pri výmene ich môžete vymeniť za značkové, ktoré sú kompatibilné s vaším modelom. 

Stanoviť jedného najlepšieho výrobcu brzdových systémov ja náročné. Vytvorili sme preto pre vás výber viacerých výrobcov brzdových systémov, s ktorými máme dlhodobo najlepšie skúsenosti. 

Brzdy Brembo 

Taliansku spoločnosť Brembo, ktorá sa špecializuje na vývoj brzdových systémov pre športovejšie ladené autá, pozná každý fanúšik motorizmu. Jej brzdové kotúče či platničky nájdete aj na tých najznámejších super-športových autách. Brembo však neustále rozširuje svoju ponuku komponentov a spoluprác s výrobcami automobilov, brzdové systémy od tejto legendárnej talianskej značky si tak môžete dopriať aj v prípade, že máte cenovo dostupnejšie vozidlo. 

Brzdy Brembo sa vyznačujú svojou fantastickou spoľahlivosťou a vynikajúcim brzdným účinkom. Pod neho sa podpisuje aj špeciálna patentovaná technológia brzdových platničiek, ktoré majú vysoký koeficient trenia. 

Brembo, brzdové platničky, brzdové kotúče,
Ktorý výrobca brzdových systémov je ten najlepší?

Brzdy Bosch

Tento nemecký výrobca brzdových komponentov je vám určite známy aj v prípade, že uprednostňujete cenovo dostupnejšie komponenty. Brzdy Bosch ponúkajú výborný pomer medzi cenou a kvalitou. Precízne dielenské vypracovanie jednotlivých produktov je zárukou, že vám vydržia dlho spoľahlivo slúžiť. 

Bosch má zároveň jedno z najširších produktových portfólií. To znamená, že brzdy Bosch si môžete zakúpiť na väčšinu značiek a modelov automobilov. V ponuke nájdete nielen klasické brzdové platničky a kotúče, ale aj produkty určené pre výkonné športové automobily. 

Bosch, brzdové platničky, brzdové kotúče,
Ktorý výrobca brzdových systémov je ten najlepší?

Brzdy ATE

Brzdy od nemeckého výrobcu ATE sú známe po celom svete a mnohí ich označujú za to najlepšie, čo môžete svojmu autu dopriať. Ich vysoká kvalita a obľúbenosť u motoristov však láka aj podvodníkov. Na trhu sa stretnete s mnohými falzifikátmi, pri kúpe produktov ATE si preto dávajte pozor, aby sa jednalo o originálne diely. 

Brzdy ATE sa okrem vynikajúcej životnosti vyznačujú aj perfektným brzdným účinkom. V ponuke nájdete aj špeciálne kompozitné modely určené pre tie najnáročnejšie podmienky. ATE sa snaží svojimi produktmi pokryť čo najširšie spektrum trhu, dostupné sú tak nielen pre výkonné autá, ale aj cenovo dostupnejšie modely. 

ATE, brzdové platničky, brzdové kotúče,
Ktorý výrobca brzdových systémov je ten najlepší?

Brzdy Zimmermann 

Opäť raz nemecký výrobca s dlhoročnou tradíciou, ktorého brzdové komponenty nájdete na mnohých vysoko-výkonných autách, najmä nemeckého pôvodu. Oficiálny názov firmy je Otto Zimmermann a z ponuky brzdových platničiek či kotúčov si vyberiete najmä v prípade, že máte auto od nemeckého výrobcu. 

Brzdy Zimmermann sa vyznačujú vysokou kvalitou, precíznym spracovaním a ich majitelia si pochvaľujú aj dlhú životnosť. 

Zimmermann, brzdové platničky, brzdové kotúče,
Ktorý výrobca brzdových systémov je ten najlepší?

Brzdy NiBK

Na záver tu máme aj brzdy od japonského výrobcu NiBK. Tie sú známe najmä svojou vysokou kvalitou vypracovania, ktorou sú Japonci preslávení. Taktiež potešia vynikajúcim brzdným účinkom a dlhou životnosťou. Ich benefity si pochvaľujú vodiči po celom svete. 

Brzdy NiBK sú kompatibilné nielen s japonskými autami, v ponuke nájdete veľa modelov určených pre kórejské, európske či dokonca americké vozidlá. 

NiBK, brzdové platničky, brzdové kotúče,

Odborná výmena bŕzd 

Samozrejme, existujú aj ďalšie značky brzdových komponentov, ktoré nie sú vyslovene zlé a taktiež vás môžu potešiť dobrou kvalitou. Pokiaľ však uprednostníte niektorého z vyššie spomínaných svetoznámych výrobcov, máte istotu, že svojmu autu dávate to najlepšie. 

Nezabúdajte, že nové brzdy je potrebné nielen kúpiť, ale aj správne namontovať. Pokiaľ vás čaká výmena brzdových platničiek alebo výmena brzdových kotúčov, sme vám k dispozícii v našom modernom servise v Stupave. Môžete sa k nám objednať online a my sa už o všetko postaráme! 

Máte záujem o servis vášho vozidla v RapidPneu?

Radi dáme do poriadku aj vaše auto. Objednajte sa k nám cez náš rezervačný systém Bookio alebo nám jednoducho zavolajte na tel.č. 0902 299 073. Telefonáty príjmame každý deň od 7:00 – 22:00 🙂