0902 299 073 servis@rapidpneu.sk

Pneutipy pre každého – 1) Začíname

od 15.06.2020Pneutipy pre každého

Pre koho je tento blog určený a čo si z neho všetko odnesiete?

Rozhodol sme sa začať písať tento blog, zameraný na starostlivosť o autá, údržbu, novinky, ale najmä na problematiku pneumatík. Účelom je informovať a vzdelávať ľudí zaujímajúcich sa o autá. Budem sa snažiť prinášať vám informácie, ktoré nebudú skreslené z marketingového a reklamného pohľadu, informácie ohľadom kúpy pneumatík či správneho prezutia vášho vozidla. Prinesiem vám návod, ako si poradiť a čo urobiť, keď dostanete nečakane defekt na ceste, pretože stále máme na cestách veľa vodičov, ktorí nevedia, čo v takej situácii robiť.

PREČO PRÁVE BLOG?

Náš tím v pneuservis Rapid autá miluje a venuje sa im prakticky od malička. Odkedy si pamätám, vždy som sa motal okolo otca, keď opravoval naše prvé auto. Bola to Škoda Felícia, ktorá bola ešte zkonštruovaná tak, že ste si vedeli urobiť bez diagnostiky na prístrojoch svojpomocne veľa opráv. Miloval som a stále milujem vôňu motorového oleja a nafty. Otec ma naučil, ako funguje prevodovka, ako „počúvať“ zvuk motora, čo patrí do minimálnej údržby vozidla, či ako si vymeniť koleso, ak dostanem defekt.  Bolo by dobré, ak by bolo na Slovensku viac ľudí, ktorí sa svojim autám rozumejú, chápu, čo ich auto presne potrebuje alebo minimálne aký typ pneumatiky je pre ich auto či štýl jazdy najvhodnejší.

Aby som vás hneď zo začiatku nezahltil obrovským množstvom informácii, tak rozdelím blog na podkapitoly toho, čo môžete od mini série blogu “Pneutipy pre každého” očakávať. Bude sa jednať o sériu 10+1 článkov, kde si rozoberieme podrobne tému o pneumatikách, porozprávame sa, kedy treba vymeniť pneumatiku za novú, ale taktiež spravíme aj veľké porovnanie letných vs. zimných vs. celoročných pneumatík. Porovnáme si runflat pneumatiky verzus klasická pneumatika, ich výhodách, nevýhodách a taktiež cenách. Poviem si niečo aj geometrii kolies, nakoľko toto je oblasť, ktorej sa rozumie iba veľmi málo ľudí a až príliš veľa  vodičov geometriu kolies podceňuje.

ČO BUDE ĎALEJ?

V prípade, že bude záujem o takéto série článkov a naši čitatelia si budú pýtať viac, tak budem rád, ak budem môcť v budúcnosti písať častejšie a viac do hĺbky. Samozrejme nie len o pneuservise a témam spojeným s pneumatikami, ale aj témam týkajúcich sa noviniek zo sveta áut, tipy a trikov pre bezpečnejšiu alebo naopak športovejšiu jazdu. Zároveň s touto sériou prichádza aj náš Youtube kanál, kde budem rozoberať rôzne pneumatiky, autá a predvedieme si správnu starostlivosť pred začiatkom jarnej, letnej a zimnej sezóny.

Máte záujem o servis vášho vozidla v RapidPneu?

Radi dáme do poriadku aj vaše auto. Objednajte sa k nám cez náš rezervačný systém Bookio alebo nám jednoducho zavolajte na tel.č. 0902 299 073. Telefonáty príjmame každý deň od 7:00 – 22:00 🙂