0902 299 073 servis@rapidpneu.sk

Servis a plnenie klimatizácie 

Servis klimatizácie

Plnenie klimatizácie a dezinfekcia klimatizácie ozónom v Pneuservis Rapid

Používaním klimatizácie dochádza postupne k jej zanášaniu nečistotami. Vo výparníku sa destiluje tekutina, ktorá vytvára sa vhodné prostredie pre plesne, mikroskopické huby, baktérie a vírusy. Zanedbávaním servisu klimatizácie si môžete privodiť silnú alergickú reakciu, zápal dýchacích ciest alebo aj nepríjemnú angínu. Čistenie klimatizácie by sa malo prevádzkovať ideálne 2x za rok, no minimálne by ste mali dať svoju klimatizáciu prečistiť raz ročne. Stále však existuje veľa ľudí, ktorí však s klimatizáciou do servisu zájdu, až keď pocítia pri spustení klímy neprijemný zápach alebo keď klimatizácia vypovie funkciu.

Zaujímavosťou je, znečistená klimatizácia vo vašom vozidle môže do interiéru auta vypúšťať až 7-násobne viac baktérií ako sa bežne nachádza vo vzduchu.

Ako spoznáte, že vaša klimatizácia nepracuje tak, ako by mala?

Pokiaľ aj vaša klimatizácia v aute:

 • Klimatizácia nechladí, ide pravdepodobne o nedostatok chladiva. Je možné, že sa jednoducho chladivo iba vymíňalo častým pouívaním klimatizácie. Pokiaľ však chladivo uniká mimovoľne, jedná sa o problém. Unikajúce chladivo je možné jednoducho odhaliť pomocou UV lampy, pretože do chladiacej kvapaliny sa pridáva kontrastná látka.
 • Zápach klimatizácie v aute, je spôsobený práve nadmerným usadzovaním vlhkosti vo výparníku, ktorý nemá pri častom používaní možnosť vyschnúť. Zápach môže spôsobovať aj príliš zanesený peľový filter alebo už predtým spomínané plesne a baktérie. Pokiaľ aj vy cítite zápach z klimatizácie, tak by ste sa mali bezodkladne dostaviť do servisu na prehliadku vášho klimatizačného systému. V našom servise vám klimatizáciu prečistíme, urobíme komplet dezinfekciu klimatizácie a taktiež vymeníme všetky zanesené filtre.
 • Klimatizácia v aute nefunguje a vydáva nezvyčajné zvuky, môže ísť o poškodený kompresor. V ňom koluje olej, ktorý sa postupne opotrebúva. Ak nie je klíma používaná pravidelne, olej sa usadzuje a po prvom spustení klímy môže dôjsť práve k poškodeniu kompresora, ktorého oprava sa môže rátať v stovkách eur. Preto pokiaľ vaša klimatizácia nefunguje, tak by ste mali navštíviť servis, kde sa vám na problém pozrú odborníci.

Servis autoklimatizácie

Celý proces kontroly a servisu klimatizácie trvá približne hodinu. Klimatizačný systém sa napojí na špeciálny prístroj, ktorý prekontroluje tesnosť systému, vytiahne a prefiltruje chladivo a doplní ho do optimálnej hladiny. Prístroj prečistí a doplní aj olej v kompresore. V ďalšej fáze sa celý klimatizačný systém dezinfikuje pomocou ozónu, ktorý účinne zničí všetky baktérie, vírusy a plesne. V poslednom kroku, príde na rad výmena peľového filtra, ktorý je veľmi dôležitým komponentom pre všetkých alergikov. Výrobcovia odporúčajú meniť tento filter každých 15.000km.

Servis klimatizácie v Pneuservis Rapid

U nás v Pneuservis Rapid dbáme na kvalitu použitých materiálov a precíznom prístupe. So zákazníkom si vždy prejdeme čoho sa bude servis týkať, koľko ho bude stáť a prečo ho odporúčame urobiť. V prípade, že máte záujem o servis klimatizácie, tak nás neváhajte kontaktovať či už telefonicky na tel.č. 0902 299 073 alebo si rezervujte termín online.

Servis a plnenie klimatizácie

servis klimatizácie

 • Napojenie na systém
 • Odsatie starého oleja a chladiva
 • Vákuovanie systému
 • Tlak tesnosti podtlakom
 • Naplnenie systému novým olejom, kontrastnou UV látkou a chladiacim médiom
 • Test tlaku a funkcie klimatizácie
 • Kontrola účinnosti chladenia

Dezinfekcia klimatizácie ozónom

 • Dezinfekcia výparníka
 • Dezinfekcia vetracieho systému automobilu
 • Realizácia dezinfekcie mikrobiologickým prístrojom
 • Rýchle a účinné zničenie 99,9% baktérií, vírusov a plesní
 • Zamedzenie vzniku organických a anorganických pachov
 • Dezinfekcia a dezodorácia celého automobilui

Vaša spokojnosť na prvom mieste!

Naši zákazníci vám to povedia za nás! Presvedčte sa prečo sme obľúbenym pneuservisom v Stupave a okolí!

Pneuservis Rapid
4.9
Na základe 41 recenzií
powered by Google
Eva Dubovska
Eva Dubovska
17:10 19 Nov 20
Veľká pochvala. Mimoriadna spokojnosť s objednávacím systémom, s prístupom zamestnancov pneuservisu, s ich... odbornými zručnosťami a skúsenosťami.celá recenzia
Tomáš Adamik
Tomáš Adamik
16:29 19 Nov 20
Rýchly a profesionálny prístup. Rezervačný systém výborná vec, hlavne pre ľudí čo neoblubuju vyvolavanie.... Vrelo odporúčam.celá recenzia
Veronika Pupis
Veronika Pupis
15:51 12 Nov 20
Great service in Stupava, where you don't have to freeze outside if you repair your car in winter 🙂
Soňa Černáková
Soňa Černáková
15:38 12 Nov 20
Great satisfaction, winter tires purchased immediately upon replacement from the service warehouse, replaced in about... 30 minutes, reasonable prices. I recommend the service.celá recenzia
Juraj Duffek
Juraj Duffek
11:03 07 Nov 20
Príjemný personál, kvalitná práca a nakoniec dobrá cena. 👍
Martin Kuhnel
Martin Kuhnel
20:55 26 Oct 20
"The clever guys had cleverly done front and rear geometry, and in 60 minutes I was happy to leave. After the geometry,... the car sits nicely on the road, the ride itself is smoother, easier and smoothercelá recenzia
Tigrinka Mačka
Tigrinka Mačka
16:34 26 Oct 20
Very nice premises, helpful staff, ordering online, finished work in 25 min. Great satisfaction 👍👍👍.
Eva Šablicova
Eva Šablicova
15:16 26 Oct 20
maximum satisfaction, equipped quickly, without problems and kindly..thank you
Lukáš Ďurta
Lukáš Ďurta
13:36 05 Jun 20
Max spokojnosť. Termín prezutia ešte v deň objednávky, profi práca a fajn cena = Odporúčam
Miki Švec
Miki Švec
15:03 29 May 20
Rýchle prezutie za dobru cenu. V Stupave určite najlepší.
Robert Leginus
Robert Leginus
17:27 26 May 20
Super pomer kvalita:cena, dakujem Tichomír za odporucanie !
Andreas Madaj
Andreas Madaj
15:50 26 May 20
Borci mi to vymenili velmi rychlo a kvalitne, konecne servis ktory to robi poriadne. Velmi ochotny tim a clovek sa este... aj nieco priuci cha-cha.celá recenzia
Jakub Gazi
Jakub Gazi
13:37 25 May 20
Super rychla výmena pneumatik. Rychlost na úrovni F1 timu 🙂 vyborna kavicka, odporucam
Vlado Steklac
Vlado Steklac
15:37 24 May 20
Rychla a kvalitna praca, ochotny personal.
Filip Ratkovsky
Filip Ratkovsky
14:48 24 May 20
100% spokojnosť
Richard Kuliffay
Richard Kuliffay
14:46 24 May 20
Dostal som na tento servis odporucanie od kamosa. Milo ma prekvapila rychlost vybavenia a personal. Odporucam.
Richard Winkler
Richard Winkler
14:41 24 May 20
Rychle prezutie. Spokojnost.
Ďalšia recenzia

Radi sa postaráme aj o vaše auto!

 

My sa na profesionálov nehráme! Pokiaľ máte dosť naťahovania sa s pneuservismi, chcete mať vaše auto pripravené čo najskôr a sumu za prezutie vopred jasne odkomunikovanú, tak ste potom v tých správnych rukách. V prípade nespokojnosti vám garantujeme vrátenie peňazí v plnej výške sumy servisu. Vaše auto a pneumatiky sú u nás v dobrých rukách!

↓  ↓  ↓

OBJEDNAJTE SA K NÁM EŠTE DNES!
Ako opraviť defekt na aute?

Ako opraviť defekt na aute?

Ako opraviť defekt keď vás zastihne na ceste? So zimou prichádza nie len povinnosť prezuť na zimné pneumatiky ale bohužiaľ aj zvýšené množstvo defektov. Vinníkov je hneď niekoľko od nedostatočnej údržby ciest až po nezodpovednú jazdu či nezáujem vodičov o rutinnú...

Kde nás nájdete?

Pneuservis Rapid sa nachádza na Dlhej ulici 25 v Stupave v industriálnom objekte vedľa firmy MJM Trans s.r.o. a penziónu Pohoda Ubytovanie. Stačí ak si do Google Maps zadáte názov nášho pneuservisu – Pneuservis Rapid a navigácia vás dovedie priamo do nášho servisu. V prípade, že potrebujete pomôcť s navigáciou, tak nás neváhajte kontaktovať telefonicky na tel.č. 0902 299 073.

Tešíme sa na vašu návštevu!